K Národnímu dni čokoládové zmrzliny vám na začátku přinášíme málo známou informaci – čokoládová zmrzlina byla ve skutečnosti vynalezena dříve než vanilková. Čokoládová zmrzlina je jednou z nejstarších příchutí vůbec, protože nejdříve se zmrzliny vyráběly z nápojů, jako byla káva, čaj a právě také horká čokoláda, kterou Evropané milovali již v 17. století. 

Ve skutečnosti byl první recept na mraženou čokoládu publikován v roce 1692 v Neapoli v knize "Moderní správce". Tehdy se do čokolády přidávalo různé koření, například skořice či anýz, což ostatně někteří výrobci dělají dodnes. Z Itálie se pak tato pochoutka rozšířila do celého světa. Říká se, že samotný Den čokoládové zmrzliny pravděpodobně založil sám její výrobce, aby podpořil větší prodej tohoto lahodného dezertu. Otázkou nicméně zůstává, zda bylo skutečně nutné povzbuzovat lidi k tomu, aby jedli více čokoládové zmrzliny.

Chcete mít doma neustále zásobu téhle lahůdky? Mrkněte na super jednoduchý recept

Domácí čokoládová zmrzlina

Budete potřebovat:

400 gramů šlehačky

140 gramů kondenzovaného mléka

60 gramů kvalitního kávového prášku bez cukru

Postup:

Nalijte dobře vychlazenou šlehačku do studené mísy a vyšlehejte ji tak, aby byla měkká a krémová. Pozor, ať není moc tuhá. Poté přidejte kondenzované mléko a kávový prášek. Ručně rozmíchejte, aby vznikl kávový krém. Směs by měla být kompaktní a vypadat hladce. Poté ji přendejte do připravené nádoby, přikryjte fólií a zmrazte. Za čtyři až šest hodin je hotovo.

Stejně jako tabulka čokolády je i čokoládová zmrzlina velmi všestranná – přidejte ji do dezertů, mléčných koktejlů, doplňte ji různými sladkými i slanými pokrmy, nebo ji dokonce zkombinujte s jinými čokoládovými potravinami a vytvořte tak lahodný dezert, který jistě vyvolá potravinové kóma.

Právě jste zjistili, jak si vyrobit pravou domácí čokoládovou zmrzlinu. Je nějaký lepší způsob, jak oslavit tento den?

Související…

Zmrzlinář Jaroslav Šabat: Mám tu dvacet příchutí, nejvíc stejně letí svatá zmrzlinářská trojice
Ivan Verner
 

foto: Shutterstock, zdroj: Autorský článek