O účast v projektu byl i díky skvělým výsledkům prvního ročníku velký zájem. Svou přihlášku spolu s byznys plány zaslalo 115 žen, 45 z nich pak dostalo příležitost se zúčastnit samotného studia. „Tak velký zájem nám udělal opravdu velkou radost. Vždy velmi ráda vidím aktivní ženy, které vzaly svou budoucnost do vlastních rukou, rozhodly se pracovat samy na sobě a plnit si své podnikatelské sny. V rámci AWE získaly možnost pracovat na jednotlivých částech svého byznys plánu, získat nové vědomosti důležité pro udržení podnikání i zpětnou vazbu v prostředí plném podpory,“ říká Lenka Šťastná, prezidentka Business & Professional Women CR.

Nejúspěšnější projekty vybrala porota

Oporou, rádkyněmi a průvodkyněmi celým studiem byly pro studentky tři facilitátorky z řad zkušených podnikatelek -  Bohdana GoliášováLenka Daňková a Ingrid Šůrová. Díky nim úspěšně zvládlo celý studijní program DreamBuilder, který připravila prestižní Thunderbird School of Global Management Arizonské státní univerzity, absolvovat 45 studentek - 24 z nich se pak přihlásilo do závěrečné soutěže, nejlepších 7 představilo své projekty pětičlenné odborné porotě, jejíž předsedkyní byla zakládající partnerka Espira Investments Andrea Ferancová Bartoňová. Vedle ní zasedly Chief Innovation Officer společnosti Deloitte Senta Čermáková a za neziskovou organizaci Business & Professional Women CR Lenka Šťastná, Jana Matoušková a Ivana Šedivá. Obrovský podíl na úspěchu 2. ročníku AWE mají partneři akademie – Velvyslanectví USA v ČR a společnosti Deloitte, MSD a Mary Kay. Mediálním partnerem je také Flowee, kde si můžete pravidelně číst příběhy podnikatelek, které akademii absolvovaly.

Vítězky 2. ročníku. (zdroj: AWE)


Cenu za 1. místo a šek na 50 tisíc Kč, který jeho majitelce pomůže v dalším rozvoji jejího podnikání, si odnáší Klára Hrdá, která se do AWE přihlásila s projektem Semenařím se Semínkovnou. Ten vychází z Iniciativy Semínkovna, kterou v roce 2015 založila. Za sedm let fungování oslovila Semínkovna v ČR i mimo ni tisíce lidí. Vítězka dále získala příležitost využít pět hodin mentoringu dle vlastního výběru.

Ten je připraven i pro další finalistky, které se se svými projekty umístily na 2. a 3. příčce. Druhá skončila Dana Nerudová a její projekt Piknikon. Jde o seriál kreativních fine-dining pikniků na unikátních místech, která jsou neznámá nebo veřejnosti běžně nedostupná.

Třetí příčka patří Karolíně Sejkorové a jejímu projektu Vinum Carolinum. Loni Karolína zdědila po svém dědečkovi 2,5 ha vinohradů a dva vinné sklípky a dnes již v rukách drží své první vlastnoručně vyrobené lahve vína.

foto: AWE, zdroj: AWE