Pokud máte zájem zúčastnit se, vyplňte prosím přiložený registrační formulář.
PROGRAM
Blok 1
14.00
Jan Müller, ředitel Flowee - Co je nového kolem dětí v sítí?
Jak se náš projekt letos rozvíjí – ohlasy v médiích i odborné veřejnosti. Jak proběhl Den offline 2019?
14:15
Rudolf Urbánek, Microsoft - Digitální rodičovství
Prezentace o nástrahách internetu a bezpečnosti našich dětí v online prostoru. Dejme dětem svobodu, ale mějme přehled o tom, kde jsou a co právě dělají. S technologiemi od Microsoftu můžete mít detailní přehled a kontrolu nad vším důležitým, co se vašich dětí týče.
14:30
Petr Mojžíš, Senior Information Security Consultant, ANECT - Bezpečnost online a gamifikace. Škola hrou i v internetovém věku
Oblast informační bezpečnosti dospělých (Information Security Awareness) ukazuje, že samotné vzdělávání nestačí. Důležité je změnit chování.
14:45
Lidija Zavoralová, spisovatelka - Svoboda dětí na internetu? Iluze!
Proč by děti neměly mít právo na neomezený přístup k technologickým zařízením. A proč je nezájem o to, co mladé generace ve světě online dělají, obrovským rizikem pro ně i celou společnost.
15:00
Daniel Dočekal, publicista - Nové hrozby se skrývají v telefonech bez povšimnutí rodičů
TikTok, Tellonym, mizející obsah, komunikaci s cizími lidmi, všudypřítomné hry a jejich cesta do dětské hlavy. Vědí rodiče, kde a co mají hledat?
15:15
Marie Mališková, O2 Chytrá škola - Škola hrou, digitální a bezpečnou
Digitální technologie do školy patří, ale jsou na ně české děti a učitelé správně připraveni? O2 Chytrá škola pomáhá nejen pedagogům, ale i rodičům a dětem lépe se zorientovat v příležitostech i nástrahách digitálního světa.
15:30
Vít Klusák, režisér - Nenechávejte děti na internetu bez dozoru
Spolu s Barborou Chalupovou natočil filmový dokument "V sítí", který vzbudil obrovský ohlas ještě před svým uveřejněním, neboť ukázal syrovou realitu digitální džungle.
15:45
Přestávka - Coffee break
Blok 2
16:10
Anna Patočková, Client Service Executive NMS - Jak děti a jejich rodiče prožili Den offline? A co na chování "v síti" říkají dospělí?
Prezentace výsledků ze dvou kvantitativních šetření. Ankety mezi dětmi ze ZŠ Lyčkovo náměstí ohledně Dne Offline, který se konal 21. září 2019, dále kvantitativního výzkumu NMS Market Research o chování dospělých lidí "v síti", který proběhl na reprezentativním vzorku populace ČR.
16:25
Julia Szymanská, Corporate Social Responsibility Specialist Avast - Děti online: realita versus představy rodičů
Co se mohou rodiče naučit od dětí o kybernetické bezpečnosti? Kolik času si rodiče myslí, že jejich děti tráví na internetu a jak je to doopravdy? Prezentace výsledků výzkumu, který si firma Avast zadala v rámci svého projektu „Buď safe online“.
16:40
Věra Jourová, eurokomisařka - Hodnoty ve věku internetu
Jak nás ovlivňuje online komunikace v běžném životě? Stává se lež standardním prostředkem debaty nejen na sítích? Je pro politiky a seriózní média nezbytné, aby sociální sítě využívali?
16:55
David Řihák, Head of Sales & Marketing, ADUCID - Bylo Vám 18 let? (ANO/NE)
Metody zajištění bezpečí dětí na internetu jsou někdy až absurdně naivní. Potřebujeme koncept „Zaručené mobilní identity“, který je pro bezpečný internet základním stavebním kamenem.
17:10
Panelová diskuse s populárními influencery sociálních sítí - Lukáš Fritscher (Lukefry), Adam Kajumi, Lucie van Koten, moderuje Jan Müller



PŘEDNÁŠEJÍCÍ


Jan Müller, ředitel Flowee

Ředitel Flowee se mediální problematikou zabývá už od roku 1997, kdy v Lidových novinách založil první mediální přílohu v českém tisku. Vedl magazín Lidových novin Pátek, marketingový týdeník Strategie, založil magazín Právo & Byznys. Řídil časopisy Formen a Zen, od roku 2018 pracuje v magazínu Flowee a rozvíjí projekty Ditevsiti.cz a Denoffline.cz.

Rudolf Urbánek, Microsoft

Generální ředitel české pobočky Microsoftu pracoval také ve společnostech T-Mobile Czech Republic a Slovak Telekom, kde působil na pozici výkonného ředitele segmentu podnikových zákazníků pro český a slovenský trh. zodpovídal za obchodní integraci společností T-Mobile, GTS a T-Systems. Podílel se na řadě zásadních změn souvisejících s vývojem telekomunikačního trhu. Vystudoval Ekonomickou univerzitu v Bratislavě.

Petr Mojžíš, Senior Information Security Consultant, ANECT

Více než deset let se věnuje informační bezpečnosti a podnikovým procesům, ať už jako architekt v bance či po většinu kariéry jako konzultant. Je autorem jednoho z rozšířených e-learnigových kurzů v oblasti ochrany osobních údajů. Od poloviny roku 2018 je garantem vývojového projektu vzdělávací herní platformy, jejíž cílem je vzdělávat uživatele na základní bezpečnostní návyky v oblasti informační a kybernetické bezpečnosti. Je vášnivým hráčem deskových her a přispěvatelem v herní komunitě.

Lidija Zavoralová, spisovatelka

Matka čtyř dětí a rodačka ze srbského Bělehradu měla k technologiím blízko už od dětství. Jako konzultantka radí korporacím v oblasti marketingu a komunikace, 8 let pracovala pro Alza.cz. Je autorkou série knih „Říše za monitorem“ o panáčku Swichovi, která upozorňuje na nebezpečí, číhající na děti na internetu.

Daniel Dočekal, publicista

Zakladatel internetového magazínu Svět Namodro, tvůrce portálu Quick.cz. Od prosince 2006 se věnoval projektu DigiWeb.cz a později působil jako šéfredaktor iHNed.cz a jako konzultant několik let pracoval například pro Proximity Prague, Microsoft ČR či pro Ringier ČR. Věnuje se školení dětí a mládeže v oblasti sociálních sítí, zabývá se webdesignem, tvorbou obsahu, reklamou a internetovým marketingem.

Marie Mališková, O2 Chytrá škola

Celou svou profesní kariéru se věnuje oblasti CSR a rozvíjení konceptu společenské odpovědnosti považuje za své životní poslání. V různě velkých nadnárodních i lokálních firmách zaváděla a vedla programy CSR v synergii s korporátní identitou a komunikací. V O2 se od roku 2016 zaměřuje na téma bezpečnosti na internetu a podílí se na rozvoji programu O2 Chytrá škola. 

Vít Klusák, režisér

Vít Klusák vystudoval fotografii na Střední průmyslové škole grafické v Prazei. Spolu s Filipem Remundou založil a od roku 2003 vede filmovou společnost Hypermarket Film, která se zaměřuje na produkci autorských dokumentárních filmů. Jeho současné nejviditelnější projekty jsou: série autorských dokumentů pro Českou televizi - Český žurnál, šestá řada Ano, šéfe! pro televizi Prima a dokument Matrix AB. 

Anna Patočková, Client Service Executive NMS

Anna působí jako Client Service Executive v české výzkumné agentuře NMS Market Research, která je partnerem projektu Dítě v síti. Anna vystudovala trvale udržitelný rozvoj a hospodářská a kulturní studia se zaměřením na antropologii a ekonomii. V minulosti působila například 4 roky jako tisková mluvčí Prahy 8, dále 3 roky jako projektová manažerka v česko-čínské obchodní komoře, kde se podílela na organizaci rozsáhlých projektů s mezinárodním přesahem.  

Julia Szymanská, Corporate Social Responsibility Specialist Avast

Julia Szymańska je spoluautorkou projektu Buď safe online, který vytváří česká bezpečnostní firma Avast spolu s influencerem Jirkou Králem a jehož cílem je vzdělávat děti i dospělé o bezpečnosti na internetu. Julia pracuje v Avastu přes 10 let. Věnuje se otázkám bezpečnosti a soukromí na sociálních sítích. V rámci projektu Buď safe online Julia přednášela o online bezpečnosti pro více než 3 000 žáků na základních školách v ČR a natočila přes 50 vzdělávacích videí pro nejmladší uživatele internetu.

Věra Jourová, eurokomisařka

Komisařka pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví v Evropské komisi. Vystudovala Právnickou a Filozofickou fakultu UK v Praze. Byla členkou ČSSD, v roce 2012 vstoupila do hnutí ANO 2011, kde působila rok jako 1. místopředsedkyně strany. V roce 2013 byla zvolena poslankyní PČR, v lednu 2014 jmenována ministryní pro místní rozvoj ČR.

David Řihák, Head of Sales & Marketing, ADUCID

David Řihák je obchodní ředitel společnosti ADUCID, zabývající se bezpečnou autentizací uživatelů na internetu. Je expertem v oblasti státem garantované elektronické identifikace, evropské legislativy eIDAS, mezinárodních standardů internetové komunikace a práce s identitou v kontextu eGovernmentu. David je pravidelným speakerem na mezinárodních expertních konferencích, kde přednáší o bezpečnosti internetu a stávajících metod a technologií pro identifikaci občanů napříč EU. Po graduaci z IT na University of Toronto se věnoval vývojářské práci, poslední dobou se programování věnuje jen ve volném čase. Když nelítá po schůzkách a konferencích, věnuje se sportu, zdravému stravování a poznávání jiných kultur.

Adam Kajumi, influencer

Adam Kajumi je český influencer, videobloger a hudebník. Je považován za jednoho z nejpopulárnějších českých Muserů, neboli osobu tvořící krátké klipy prostřednictvím hudební aplikace TikTok. Pochází z Neratovic. 

Lukáš Fritscher (Lukefry), influencer

Lukáš Fritscher alias Lukefry patří mezi nejznámější české youtubery. Ve svých videích rozebírá televizní pořady, nebo se věnuje ne úplně tradičním tématům, jako jsou mediální gramotnost či evropské směrnice. 

Lucie van Koten, blogerka, influencerka

Lucie van Koten je úspěšná česká bloggerka a copywriterka. Studovala v italské Florencii. Provozuje blog Život podle Lucie, napsala úspěšné knihy Jak na modeling a  Život podle Lucie.

Akce se koná pod záštitou MŠMT.