fbpx

Zveřejněno: 10. 7. 2017

Doktor přírodních věd Miroslav Bouška (78) vyráží každé ráno na svou obvyklou trasu v Kobylisích. Jeho cíl je už dvacet let stejný - nakrmit a napojit opuštěná zvířata. Stará se o opuštěné kočky, ptáky i městskou divokou zvěř. Za tu dobu už ho zná několik generací zvířat. 

Miroslav Bouška takto prý splácí přírodě, že jej celá léta živila. Senior zvládá každodenní péči o opuštěné tvory i přes svůj zdravotní stav. Téměř nevidí a na svůj okruh si vždy bere francouzskou hůl. Ani to jej ale neodrazuje. Trasu, která mu zabere tři hodiny, zná prý zpaměti a nemá kam spěchat.

Miroslav Bouška ani nehledá žádné sponzory. Ze svého důchodu dává na krmení pro kočky kolem 1500 korun měsíčně. Kromě devíti koček, které chodí krmit, má doma i tři vlastní. 

Na trasu vychází s krmením vždy ve tři čtvrtě na pět ráno. Krmí právě především toulavé kočky a dvacet z nich už si díky němu našly nové domovy. Pan Bouška chce za zvířaty chodit, dokud mu budou sloužit nohy. Přeje si, aby po něm tento "užitečný koníček" někdo převzal. 

Za nezištnou pomoc opuštěným zvířatům byl Miroslav Bouška oceněn v projektu Laskavec, který organizuje Nadace Karla Janečka. Projekt představuje laskavé lidi, kteří svými činy pomáhají druhým a zlepšují život kolem nás.

zdroj: Nadace Karla Janečka

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

Život ve městě zvyšuje riziko úzkostí. Co dělat, když se nechcete odstěhovat?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...