Také se občas sami sebe ptáte, proč pořád nejsme šťastní, když podle průzkumů žijeme v té nejlepší době? Vydali jsme se proto na akci Pidi Štrůdl, pořádanou moderátorkou Lucií Špakovou, zjistit, zdali se dá štěstí naučit.
Na Pidi Štrůdlu se rozebírala metodika vědomého štěstí. Hostem akce byla trenérka mindfulness a lektorka vědomého štěstí Věra Švach, která se spolu s manažery z amerického Googlu vydala do Bhútánu, nejšťastnější země světa. Na Mindful Leadership journey zkoumali Hrubé Národní Štěstí a aplikaci mindfulness v praxi při vykonávání dobrovolnických prací v místních firmách. Její profesní růst vyvrcholil účastí na věhlasném kurzu Google´s Search Inside Yourself, který se věnuje emoční inteligenci, mindful leadership a zvyšování osobního a profesního štěstí.
„Dnes jsme si s Pidi Štrůdlem vzali poměrně velké sousto – prasknout bublinu jménem štěstí. Být šťastní je touha asi nás všech. A my jsme se rozhodli, že tuto touhu proměníme v dovednost,“ prozradila organizátorka Lucie Špaková. Pidi Štrůdl se koná jednou za měsíc v návaznosti na projekt Štrůdl, který probíhá jednou za dva a půl měsíce. „Chceme lidem ukázat, že život je pestrý a barevný, že neexistuje dobrá nebo špatná cesta, že každý z nás má tu svoji cestu. A mohli by ji najít skrze příběhy a zkušenosti různých speakerů, kteří na zvolená témata nahlížejí svým pohledem,“ vysvětlila Lucie.
A jak se dá tedy štěstí naučit? To se dozvíte v našem videu.
foto: Shutterstock a archiv