fbpx

Zveřejněno: 31. 10. 2017

Farmagedon se blíží! Jestliže se řadíte mezi tu část populace, která nepovažuje salát za jídlo a uspokojí vás pouze krvavý steak, teď byste měli pozorně poslouchat. Philip Lymbery je generálním ředitelem mezinárodní nevládní organizace Compassion in Word Farming (Soucit ve světovém zemědělství) a problematikou chovu hospodářských zvířat a průmyslové produkce potravin se již zabývá dlouhou řadu let. Víte, co se skrývá za vaším medium-rare flákem masa? Jaká je jeho reálná cena, pokud ho koupíte za pár korun? A jaký má tento chutný protein vliv na vás i na celou planetu?

"Za levné maso platíme třikrát větší cenu. Poprvé při porážce, podruhé při dotování intenzivního farmaření (z daní) a v neposlední řadě vydáme enormní náklady na "úklid" - který zahrnuje vliv na naše zdraví a životní prostředí," tvrdí Philip Lymbery.

Jenže jaká je z toho cesta ven? Pokud se nechcete vzdát masožravého způsobu života, je důležité vybírat a konzumovat takové maso, které víte, že pochází z etických chovů. Industriální farmy, kde dochází ke špatnému zacházení se zvířaty, by Philip Lymbery nejraději úplně zrušil.

Jak můžete vy sami přispět k tomu, abyste Farmagedon zastavili? Opravdu je nutné držet zvířata v klecích místo toho, abychom je pustili na pastviny? A jaká je ideální vize do budoucna? To vše a mnohem více se dozvíte v následujícím rozhovoru. 

foto: Alex Tran

Tipy redakce

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Nejtěžší bylo uvědomění, že nemám opravdu nic, říká bývalý bezdomovec

Flákač, budižkničemu, alkoholik, čórka. To jsou typické konotace, které si mnoho z...

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

Ztraceni v pekle velkoměsta. Proč neumí naplňovat potřeby svých obyvatel?

„Talácel jsem se valícím davem, nikdo si mě nevšiml, nikdo na mě nepohlédl. Až...