„Evropa dělá neuvěřitelné pokroky v digitální transformaci," prohlásil hned ve svém úvodním projevu rotující předseda představenstva společnosti Huawei Ken Chu. Uvedl, že EU stojí v čele celosvětového přechodu k zelenější budoucnosti a už přes dvě desetiletí je jí v tomto partnerem také Huawei. „Dosáhli jsme velkých pokroků v propojování lidí, podpoře firem i budování evropského digitálního ekosystému. Také v budoucnu hodláme v Evropě dále posilovat naši podporu v oblasti digitální transformace, lokálních inovací, udržitelnosti a kybernetické bezpečnosti,“ ujistil Chu.
Jaký postup Huawei navrhuje, představil návštěvníkům z řad partnerů, akademiků či zástupců průmyslových odvětví prezident Huawei pro Evropu Jim Lu. Ve svém projevu ukázal na čtyři hlavní pilíře, které mají podpořit dvojí transformaci Evropy – jsou jimi univerzální konektivita, inteligentní cloud, hospodaření s watty pomocí bitů a otevřená spolupráce.
Základem digitální transformace je kompletní propojení všech věcí prostřednictvím vysokorychlostních sítí. To je klíčové zejména v průmyslovém prostředí, kde lze díky vysoce výkonným sítím umožnit přenos, analýzu a výpočet obrovského množství dat v reálném čase. Huawei toto nedávno demonstroval v případě nově vybudovaného intermodálního terminálu East West Gate v maďarském Fényeslitke, který je jako první v Evropě plně ovládán prostřednictvím 5G sítí.
Ken Chu, rotující předseda představenstva Huawei, na konferenci HUAWEI CONNECT 2023
Nedílnou součástí rozvoje jsou cloudové služby, s nimiž Huawei dlouhodobě slaví úspěchy. „S cloudovými uzly v Irsku i v Turecku se nyní Huawei Cloud řadí mezi nejrychleji rostoucí hlavní poskytovatele cloudových služeb na světě,“ podotkl Jim Lu. Huawei také letos zaznamenala velký průlom s predikativními modely Pangu, které začalo veřejnosti na svých stránkách nabízet Evropské centrum pro střednědobé předpovědi počasí.
Co se týče hospodaření s watty pomocí bitů, zde Lu vyzdvihl dlouholetou práci společnosti Huawei na integraci digitálních technologií a výkonové elektroniky za účelem posílení výroby čisté energie a podpory digitalizace energetických systémů. „Evropa je světovým lídrem v přechodu na čistou, zelenou energii,“ prohlásil Lu. „Huawei k dnešnímu dni pomohla Evropě vyrobit 228 miliard kilowatthodin zelené elektřiny, čímž snížila emise uhlíku o 102 milionů tun a zároveň vytvořila desítky tisíc vysoce hodnotných pracovních míst.“
ICT jako klíč k proměně průmyslových odvětví
Prezident divize ICT produktů a řešení ve Huawei Jang Čchao-pin poznamenal, že inovace v oblasti informačních a komunikačních technologií již zvládly proměnit všechna průmyslová odvětví a digitální ekonomika se nyní stává novým motorem hospodářského růstu. Po deseti letech rychlého pokroku převzala digitální transformace ústřední ekonomickou roli a předpokládá se, že do roku 2026 bude tvořit více než 54 % HDP vyspělých států, což výrazně zvýší produktivitu.
„V současné době probíhá druhá vlna digitalizace průmyslu, včetně vzdělávání či zdravotnictví. Evropa má v těchto odvětvích konkurenční výhodu a je v dobré pozici pro otevření nových příležitostí,“ uvedl Jang Čchao-pin.
Jim Lu, senior vice prezident společnosti Huawei a prezident pro evropský region, na konferenci HUAWEI CONNECT 2023
Zopakoval také závazek společnosti Huawei inovovat tak, aby splnila klíčové požadavky digitalizace průmyslu v příštích 5 až 10 letech a hladce vstoupila do éry 5.5G. Nová éra sítí si totiž žádá produkty vyznačují se zjednodušenou architekturou, špičkovou kvalitou a vynikajícím uživatelským zážitkem pro datová centra, sítě WAN, kampusy, malé a střední firmy a další scénáře.
„Nastal čas urychlit inteligentní transformaci,“ souhlasně se přidala Jacqueline Š‘, prezidentka globální marketingové a obchodní divize Huawei Cloud. „Jsme připraveni spolupracovat s našimi zákazníky a partnery na jejich transformačních cestách. Snažíme se podněcovat inovace, budovat silnou lokální podporu a umožnit místnímu ekosystému fungovat ‚v Evropě, pro Evropu‘.“
Reklama
foto: Huawei, Shutterstock, zdroj: Huawei